صنعت لوازم خانگی با وجود تمامی چالش‌ها و محدودیت‌هایی که دارد، باید به یک مسئله اساسی بازار پاسخگو باشد. رعایت شان مصرف‌کننده ایرانی در درجه اول باید توسط تولید‌کنندگان رعایت شود و در این مسیر اقداماتی لازم است که قصد داریم در خصوص آن صحبت کنیم.

رعایت حقوق مصرف‌کننده با تکمیل سبد تولیدات

تولید‌کننده لوازم خانگی موظف است که حقوق مصرف‌کننده را به‌صورت کامل رعایت کند و در این مسیر رعایت مواردی همچون تکمیل سبد تولیدات باکیفیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سبک زندگی مدرن با نیازهای متفاوت مردم یک جامعه همراه است و مردم کشور ما هم از این حقیقت مستثنی نیستند. با این وجود می‌توان گفت که گام برداشتن در مسیر طراحی و تولید محصولات جدید در راستای تولید سبد کامل لوازم خانگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. نمونه‌ای موفق که در صنعت لوازم خانگی کشور مشاهده شده است، تولید یخچال فریزر بالا برند دوو با نام «پرادا» است. با این وجود، عدم بهره‌گیری از فناوری‌های به روز تکمیل سبد تولیدات را بی‌معنا خواهد کرد.

کدام تولیدات در شان مردم ایران است؟

تولیدات حوزه لوازم خانگی در کشور با تکنولوژی قابل قبول انجام می‌شود و این فناوری‌ها و خلاقیت‌ها هستند که باید متناسب با زندگی ایرانی و در شان مردم این کشور باشد. در همین راستا برند دوو در محصول یخچال فریزر بالای خود از فناوری‌های جذاب و مفید برای زندگی روزمره استفاده کرده است. از جمله مهم‌ترین این اقدامات می‌توان به بهره‌برداری از «کمپرسور دیجیتال اینورتر» اشاره کرد. از سوی دیگر طراحی با فضای زیاد در طبقات شیشه‌ای بدون قاب در کنار قابلیت گردش هوا به‌صورت سه بعدی در فضای داخلی علاوه بر ایجاد یک طرح مدرن، تازگی را به خانه مصرف‌کننده هدیه می‌دهد.

محصولاتی با نگرش تطابق‌پذیری!

این تولید‌کنندگان لوازم خانگی هستند که تطابق پذیری را باید در طراحی محصولات خود رعایت کنند. بخشی از این تطابق‌پذیری با تولید سبد کامل محصولی امکان‌پذیر است. با این وجود مسائلی همچون طراحی و برخورداری از امکانات لازم نیز حائز اهمیت است. برای مثال خطوط ساده‌ای که در طراحی یخچال فریزر پرادا به کار گرفته شده، محصولی مینیمال و سازگار با زندگی ایرانیان را ایجاد کرده است. در این سبک طراحی سازگاری بالای محصول با دکوراسیون داخلی کاملا ملموس است و از سوی دیگر ابعاد در نظر گرفته شده برای این یخچال فریزر ضمن تامین فضای مورد نیاز ذخیره‌سازی مواد غذایی، برای منازل آپارتمانی می‌تواند گزینه ای مناسب باشد.

سخن پایانی

تولید‌کنندگان لوازم خانگی به‌عنوان صنعت‌گران ایرانی موظف هستند که ضمن تولیدات باکیفیت، شان مردم کشور را با محصولات متنوع، مجهز به تکنولوژی‌های روز دنیا و با طراحی مینیمال طراحی کرده و در بازار عرضه کنند. نمونه‌ای موفق که در این زمینه قابل بیان است، یخچال فریزر جدید برند دوو با نام پرادا است که علاوه بر تکمیل سبد محصولی یخچال فریزر، مجهز به فناوری روز دنیا بوده و در عین حال از طراحی جذاب و در عین ساده برخوردار است.