جامعه جوان امروز ایران به شدت نیازمند استفاده از لوازم خانگی باکیفیت، متنوع و مقرون به صرفه است. در واقع توجه به محدودیت‌های زندگی جوانان از اهمیت بالایی برخوردار است که این مسئله درک بالایی از سوی سازندگان لوازم خانگی را نیاز دارد. در همین شرایط باید سازندگان از خطوط تولید به دغدغه‌ها توجه کرده و در مرحله تحویل محصول، کالایی در خور شان جوانان را در اختیارشان قرار دهد.

سازنده موفق، دغدغه‌مند تنوع و تکنولوژی محصولات است

جامعه ایران با وجود فرهنگ‌های مختلف، تعداد نفرات خانوار و سلیقه‌های متفاوت نیازمند محصولات متنوع است. تنوع و بهبود محصولات قدیمی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که یک سازنده موفق لوازم خانگی باید به دنبال آن باشد. در همین راستا ضمن تکمیل سبد تولیدات خود، تولید‌کننده باید محصولات متنوعی را ساخته و در بازار عرضه کند.

تولیدات مقرون به صرفه برندهای مطرح

زمانی که یک برند از سوی جامعه مورد استقبال قرار می‌گیرد، باید تولیداتی برای تمامی گروه‌های جامعه تولید کند. در واقع سازنده دغدغه‌مند، جامعه را همانند خانواده خود می‌داند و برای این خانواده بهترین محصولات را با تکنولوژی روز و در تمامی سطوح قیمتی تولید و عرضه می‌کند. لوازم خانگی دوو در این زمینه به خوبی وظایف خود را شناسایی کرده و محصولی در گروه ماشین لباسشویی خود عرضه کرده است که تمامی جوانب طراحی، برخورداری از تکنولوژی و قیمت مقرون به صرفه در آن رعایت شده است.
«ماشین لباسشویی دوو مدل کاریزما» با توجه به تمامی نیازمندی‌های بازار طراحی و تولید شده و در شان مصرف‌کننده ایرانی است. این محصول با وجود امکانات متنوع شستشو در کنار برخورداری از موتور دایرکت درایو کمترین میزان لرزش را به همراه دارد. از این روی مصرف‌کننده قادر است برای تمامی انواع البسه و پارچه از آن استفاده کند. با توجه به تمامی ویژگی‌های بیان شده می‌توان نتیجه گرفت که کاریزما انتخابی خوب برای خانواده‌های ایرانی است.

تولید‌کننده خوب درگیر وجوه مختلف زندگی است

رضایت مصرف‌کننده از امکانات و قابلیت‌هایی که برای یک دستگاه لوازم خانگی در نظر گرفته شده، مهم‌ترین عامل برای مصرف‌کننده است. با این حال سازنده باید به منافع کلی جامعه نیز توجه داشته باشد. درگیر کردن تکنولوژی در راستای مصرف بهینه انرژی و در عین حال کاهش هزینه‌های زندگی خانوار وجه مکمل بخش اول بوده و لازم است که تولید‌کنندگان ایرانی به آن اهتمام ورزند.
لباسشویی کاریزما محصولی از برند لوازم خانگی دوو است که در قسمت قبل به بررسی ویژگی‌های فنی و تاثیر آن بر تسهیل زندگی پرداختیم. برخورداری از ویژگی‌هایی همچون تراز انرژی برتر و کاهش میزان آب مصرفی نسبت به مدل‌های قدیمی موجود در بازار، نشان‌دهنده آن است که طراح و سازنده به شرایط کلی جامعه و کشور توجه داشته و محصول کاملا مطابق با سبک زندگی ایرانی و شرایط جغرافیایی ایران ساخته شده است.

جمع‌بندی

تولید‌کنندگان لوازم خانگی به‌عنوان اهرمی به جهت کاهش فشارهای زندگی روزمره باید عمل کنند. تکنولوژی باید به گونه‌ای مورد بهره‌برداری قرار گیرد که همه اقشار جامعه و به خصوص جوانان قادر به استفاده از آن باشند. این مقاله تنها برخی از مهم‌ترین وظایف تولید‌کنندگان در قبال جامعه را بیان کرده و به بررسی مسائلی پرداخت که شرکت‌هایی همچون دوو در طراحی و ساخت محصولات متناسب با جامعه آن را در دستور کار خود قرار داده‌اند.